ANTISTAICKÉ PODLAHY

Antistatické podlahy jsou speciální podlahy, které vynikají skvělou elektrickou vodivostí. Jsou proto vhodné do citlivých prostor, kde je nutné zabránit vzniku elektrostatických výbojů nebo jejich eliminaci. Jsou elektrostaticky vodivé se svodovým odporem 104 – 106 OHM. U těchto podlah hraje vždy hlavní roli bezpečnost, čistota, trvanlivost, vysoká odolnost a stabilita. Nejčastěji se využívají ve zdravotnictví, skladovacích halách, chemických závodech, potravinářském průmyslu, papírenském průmyslu, elektrotechnickém průmyslu, farmaceutických prostorách a obecně všude tam, kde je zapotřebí snížit elektrostatické napětí. Nepříznivé působení se vyskytuje všude tam, kde dochází k tření, oddělování, řezání, přesypávání či rolování materiálů.

Antistatické podlahy jsou epoxidové stěrky s hladkým nebo protiskluzovým povrchem o tloušťce 2 – 4 mm. Na rovný povrch se pokládá vodivá vrstva schopná odvádět elektrostatický náboj z plochy. Systémy obsahují velké množství uhlíkových vláken, které mají dostatečnou vodivost k tomu, aby splnily požadavky na ochranu proti explozi.

POPTÁVKY / NEZÁVAZNÉ KALKULACE

Abychom poskytli co nejlepší služby, používáme technologie, jako jsou soubory cookie, k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení. Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat osobní údaje. Své nastavení můžete spravovat.